Geriausi Angliukai Kaljanui

26 sausio, 2022

Kaljano anglis, nepriklausomai nuo jos rūšies, yra būtinas daiktas sklandžiam kaljano rūkymo procesui. Anglies kokybė lemia viską: nuo šilumos kiekio iki dūmų kokybės. Jei norite mėgautis tikrais bet kokio kaljano tabako skoniais, turite nusipirkti aukščiausios kokybės kaljano anglies. Kaljanuose dažniausiai naudojamos dviejų rūšių anglys: tai natūrali anglis ir greitai užsideganti anglis, o prekyboje gausu natūralių ir greitai užsidegančių kaljano anglies variantų. Pateikiame išsamų šių dviejų anglies rūšių palyginimą, kuris padės jums pasirinkti geriausią anglį kitam kaljano seansui.

Kas yra natūrali kaljano anglis?

Kaip rodo pavadinimas, tai yra natūrali anglis, gaminama iš kokoso kevalo. Tabako gamintojai kokoso kevalus gauna iš ūkių, tada lukštai apdorojami briketams gaminti. Natūrali kaljano anglis būna įvairių dydžių ir formų. Ankstesnės natūralios kaljano anglies formos buvo suderinamos tik su folija, tačiau naujesni variantai tinka ir karščio kameroms. Natūrali kaljano anglis turi daug privalumų.

Kas yra greitai užsideganti anglis?

Greitai užsideganti medžio anglis yra ne visai natūrali, nes yra stipriai apdirbta, o sudėtis neapsiriboja vien natūraliomis medžiagomis. Gamintojai naudoja įvairias žaliavas, tokias kaip anglies dulkes ir pjuvenas tam, kad anglis greitai įsidegtų. Nepriklausomai nuo konkrečios greitai užsidegančios anglies sudėties, joje bus cheminės medžiagos, pagreitinančios pradinį uždegimą ir degimą. Šioje cheminėje medžiagoje dažniausiai yra sieros, todėl užsidega akimirksniu. Šios anglies gamintojai gamina angliukų variantus, tinkančius tiek folijai, tiek karščio kameroms.

Natūralios ir greitai užsidegančios anglies skirtumai:

Natūrali kaljano anglis yra žymiai brangesnė už greitai užsidegančią anglį. Norint uždegti natūralią anglį jums reikės degiklio arba specialios krosnelės, nes pats uždegimas trunka apie 10 – 15 minučių. Greitai užsideganti anglis, kaip jau sako pavadinimas, užsidega greitai, o tam prireiks vos kelių minučių ir žiebtuvėlio. Cheminis greitintuvas greitai užsidegančioje medžio anglyje yra sintetinis produktas, todėl iš jo išsiskiria toksiški dūmai, kurie ne tik turi cheminį kvapą ir skonį, bet ir gali būti pavojingi sveikatai. Šios cheminės medžiagos, esančios greitai užsidegančioje anglyje, neigiamai veikia dūmus, paveikia kaljano tabako skonį, todėl jūs patirsite labiau sintetinį rūkymą. Dažnai būna ir cheminių medžiagų poskonis. Greitai užsidegančios anglys perdega per trumpą laiką, todėl reikia dažnai valyti pelenus. Šios anglys taip pat gali sukelti užspringimo efektą, o daug mažiau tikėtina, kad tokį efektą sukels natūrali anglis. Sudegusių dūmų ar pelenų pojūtis taip pat retai pasitaiko naudojant natūralią kaljano anglį.

Natūrali kaljano anglis neturi jokios cheminės medžiagos sudėtyje, todėl ir rūkant kaljaną nesijaučia joks nenatūralus skonis. Taip pat neturi jokio neigiamo poveikio dūmams, jų skoniui ir tekstūrai. Be to, natūrali anglis dega daug ilgiau, todėl ir rūkymo seansu galėsite daug ilgiau nei naudodami greitai užsidegančią anglį. Įprastam rūkymo seansui su vidutinio dydžio kaljanu gali tekti pakeisti anglis, jei naudojate greito užsidegimo variantą. Jums gali prireikti aštuonių ar daugiau greitai užsidegančios anglies gabaliukų, jei norite rūkyti iki valandos. O jei naudojate natūralią anglį, tada galite suplanuoti valandos trukmės seansą su vos dviem ar trimis natūralios kaljano anglies gabalėliais. Natūrali anglis yra sveikesnė, o jūsų kaljano rūkymas bus daug malonesnis ir ilgesnis.