Kaip Išvalyti Kaljaną?

26 sausio, 2022

Kiekvienas kaljano rūkalius ieško būdų, kaip pagerinti savo kaljano rūkymo seansus. Kaljano valymas, nors atrodo labai paprastas būdas, tačiau gali būti vienas svarbiausių būdų norint pagerinti kaljano rūkymo kokybę. Švarus kaljanas reiškia gryną skonį iš jūsų naudojamo aromatizuoto tabako, be jokių nepageidaujamų išorinių kvapų ar praėjusių seansų skonių. Prieš kiekvieną rūkymo seansą turėtumėte kruopščiai išvalyti kaljaną, kad išvengtumėte nepageidaujamo poveikio. O jei nežinote, kaip teisingai reikėtų išvalyti kaljaną, pateikiame jums kaljano valymo žingsnius.

Kaljano valymo žingsniai:

Prieš pradėdami kaljano valymo darbus, turėtumėte apsirūpinti reikalingomis kaljano valymo priemonėmis. Jei norite švariai išvalyti kaljaną, tada jums reikės specialaus valymo šepečio, skirto kaljanų valymui ir paprastai šepetėlių pakuotėje yra skirtingų dydžių skirtingoms kaljano dalims. Kitas žingsnis yra išardyti kaljaną kiek įmanoma iki smulkiausių detalių. Jei naudojate, išimkite anglies padėklą, adapterius ir kaljano difuzorių. Jei įmanoma, atskirkite visas kaljano stiebo dalis, įskaitant pagrindą ir apatinį stiebą. Taip lengviau išvalyti jungtis ir visas mažas dalis, kuriose kaupiasi nešvarumai.

Kitas žingsnis – valykite kiekvieną kaljano dalį atskirai. Išvalykite kaljano stiebą  naudodami ilgą šepetį, kuris padės pasiekti ir išvalyti stiebo vidų. Šepečiai atlieka darbą už jus ir pašalina likusias tabako sultis ir kitus nešvarumus. Skalavimui naudokite šiltą vandenį. Po to išvalykite kaljano žarną. Priklausomai nuo jūsų kaljano žarnos, valymas gali skirtis. Galima valyti tik plaunamas žarnas ir silikonines kaljanų žarnas. Užkimškite vieną galą ir į vidų supilkite šiltą vandenį bei citrinos sultis, tada užkimškite kitą galą ir kelis kartus suplakite, kad mišinys cirkuliuotų. Nuplaukite šiltu vandeniu ir pakabinkite, kad išdžiūtų. Jei žarnos negalima plauti, tada tiesiog pakabinkite ją, kad išeitų visi kvapai.

Po kiekvienos rūkymo sesijos išplaukite kaljano vazą, dar kitaip pagrindą, ar bent jau gerai išskalaukite. Išvalyti kaljano vazą yra gana paprasta: šveiskite minkštu šepetėliu, kad nesugadintumėte. Pagrindo valymui galite naudoti vandens ir citrinų rūgšties tirpalą, kuris padės pašalinti kalkes ir kitus nešvarumus, o tada nuskalaukite šiltu vandeniu. Tada galite plauti kaljano padėklą: šepetėliu pašalinkite visus kaljano anglies likučius, po to nuplaukite vandeniu ir plovikliu. Guminės tarpinės padeda užsandarinti kaljaną, kad jūsų rūkymo seanso kokybė būtų kuo kokybiškesnė, todėl jos turi būti švarios. Valymui naudokite šiltą vandenį, taip pat gali padėti šepetėlis. Jei reikia, pamirkykite vandenyje, kad nuvalytumėte susikaupusias nuosėdas. Prieš surinkdami kaljaną, būtinai visiškai išskalaukite ir leiskite joms išdžiūti. Šepetėliu taip pat išvalykite žarnos adapterius.

Galbūt pati blogiausia vieta nešvarumų kaupimuisi ir sunkiausia valymo dalis – yra vožtuvo valymas. Jei kaljano vožtuvas stringa, jis gali sugadinti visą rūkymo seansą, nes neleis pašalinti aštrių dūmų. Visiškai išardykite ir šepetėliu išvalykite. Po kiekvienos rūkymo sesijos išplaukite kaljano taurelę, nes bet koks likęs kaljanas sudegs ir paveiks jūsų rūkymo seansą. Šveiskite minkštu šepetėliu, kad nesugadintumėte taurelės glazūros ar apdailos ir jis ilgiau tarnautų. Šepetėliu šveiskite apdegusį tabaką, po to būtinai nuvalykite, nuplaukite ir leiskite išdžiūti. Sudėkite kaljaną atgal, kai viskas išdžius, ir pradėkite kitą kaljano seansą. Rekomenduojame kaljaną lengvai nuplauti ir nuvalyti po kiekvieno užsiėmimo, o giliam valymui naudokite citrinos sulčių ir vandens tirpalą.