Kaip Pasigaminti Kaljaną Pačiam?

11 rugpjūčio, 2022

Kaljanas – tai yra vandens pypkė, naudojama rūkyti aromatizuotam tabakui. Rinkoje yra įvairių kaljano modelių, o jų kainos gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų, todėl ne visi žmonės gali sau leisti įsigyti kaljaną, nors ir norėtų. Dėl šios priežasties mes parengėme trumpą vadovą, kaip pasigaminti kaljaną namuose pačiam iš itin paprastų daiktų. Jums reikės: plastikinio butelio, skardinės, karštų klijų, kamštelio, plastikinės žarnos, metalinio vamzdelio, folijos, angliukų, tabako kaljanui ir vandens.

Kaljano gaminimo eiga:

Norėdami pasigaminti kaljaną namuose patys turite atlikti šiuos veiksmus:

1. Padarykite skylę žarnai:

Pirmiausia reikia padaryti skylę plastikinei žarnai, o tam jums reikia plastiką išlydančio įrenginio arba peilio. Padarykite maždaug 3 cm skersmens skylę didesnės talpos butelyje, o tada nupjaukite kito plastikinio butelio kaklelį su dangteliu. Patepkite nupjautos dalies šonus karštais klijais ir įklijuokite padarytoje plastikinio butelio skylėje.

2. Įkiškite žarną į dangtelį iš butelio:

Nusukite įklijuotos į skylę dalies dangtelį ir padarykite jame nedidelę skylę plastikinei žarnai. Aptepkite dangtelyje esančios skylės kraštus karštais klijai ir įkiškite plastikinę žarną. Ant plastikinės žarnos galite uždėti kandiklį.

3. Įstatykite vamzdelį:

Butelio viršutiniame dangtelyje padarykite skylę tokio dydžio, kokio yra jūsų turimas metalinis vamzdelis. Aptepkite skylės kraštus karštais klijais  ir pritvirtinkite vamzdelį. Tada vamzdelį įkiškite į butelį ir jei reikia dar kartą užtepkite klijais, o tada užsukite.

4. Padarykite taurelę tabakui:

Paimkite metalinę skardinę ir nupjaukite ją iš apačios. Padarykite keletą mažų skylučių ir lituoklio pagalba prilituokite vamzdelį prie skardinės. Nupjauta ir prilituota skardinės dalis turi tarnauti kaip taurelė tabakui.

5. Paruoškite rūkymui:

Pasirinktą tabaką įdėkite į savo pasigamintą taurelę, ant jos uždėkite foliją ir užsandarinkite. Tada folijoje padarykite keletą mažų skylučių, įdekite angliukus. Kai angliukai įsidegs, uždėkite juos ant folijos viršaus ties skylutėmis.

Padaryta! Galite mėgautis kaljanu! Pasirinkite skanų tabaką ir gerai praleiskite laiką!